Chciał wjechać samochodem na Śnieżkę, żeby zrobić sobie “selfie”

samochod sniezkaCo może zrobić ktoś, kto chciałby mieć ładne zdjęcie na szczycie góry, jednak nie jest najlepszym piechurem? Próbując sobie poradzić z tym problemem, pewien mężczyzna wpadł na pomysł wjechania na Śnieżkę własnym samochodem. Szczytu góry co prawda nie osiągnął, lecz na pewno szczyt ludzkiej głupoty.

W niedzielę 3 maja przez strażników czeskiej części Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP) został zatrzymany mężczyzna, który próbował pokonać pieszy szlak nie o własnych nogach, lecz własnym samochodem. Jechał przez teren ścisłego rezerwatu przyrody w rejonie doliny Obří důl bez pozwolenia. Celem zmotoryzowanego “miłośnika przyrody” była Śnieżka. Strażnikom tłumaczył, że chciał tylko zrobić sobie zdjęcie.

Będzie poddany badaniom psychiatrycznym

Na miejsce została wezwana Straż Pożarna w celu zabezpieczenia pojazdu przed wyciekiem płynów eksploatacyjnych. Sprawę prowadzi czeska policja, która informuje, że zatrzymany zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Mężczyzna będzie musiał też zapłacić wysoką grzywnę.

Źródło: prw.pl, warszawa.naszemiasto.pl, radiokarpacz.pl, Krkonošský Národní Park i tvnmeteo.tvn24.pl

Parę słów o Śnieżce z Wikipedii

Śnieżka (czes. Sněžka, niem. Schneekoppe) – najwyższy szczyt w Karkonoszach (według źródeł polskich 1602 m n.p.m.[1][2][3][4], zaś według najnowszych pomiarów czeskich 1603 m n.p.m.[5][6]) i jednocześnie w całych Sudetach, a także najwyższy szczyt Czech, województwa dolnośląskiego i całego Śląska. Położona na granicy polsko-czeskiej, góruje nad Kotliną Jeleniogórską, wystając 200 metrów ponad Równię pod Śnieżką. Jest najwybitniejszym szczytem Polski.

Widoczność przy sprzyjających warunkach przekracza 200 km.

Śnieżka należy do Korony Europy, Korony Gór Polski, Korony Sudetów i Korony Sudetów Polskich.

Opis

Śnieżka znacznie góruje nad otaczającymi grzbietami. Wznosi się w zachodniej części Czarnego Grzbietu. Na zachodzie Przełęcz pod Śnieżką oddziela ją od Równi pod Śnieżką, ku wschodowi ciągnie się Czarny Grzbiet, natomiast ku południowi odchodzi długie, boczne ramię ze wzniesieniami: Růžová hora, Pěnkavčí vrch i Červený vrch, kończący się na południowym wschodzie, przy ujściu Małej Úpy do Úpy. Ramię to nosi nazwę Růžohorská hornatina.

Od północnego zachodu piramidę śnieżki podcina Kocioł Łomniczki i dolina Łomniczki, od południowego wschodu – Jelení důl i dolina Jeleniego potoku, od południowego wschodu – Úpská jáma i Obří důl.
źródło: pl.wikipedia.org

(Visited 48 times, 1 visits today)

2 komentarze do wpisu „Chciał wjechać samochodem na Śnieżkę, żeby zrobić sobie “selfie”

Dodaj komentarz